Znovu objevit sny a porazit osamělost

Intelektuální výstup 1: školicí program

Intelektuální výstup 2: tyto webové stránky, na nichž sdílíme nástroje a dobrou praxi

 

Věděli jste, že přes 46 % obyvatel Amsterdamu se občas cítí osaměle a více jak 13 % se cítí dokonce velmi osaměle? V průběhu projektu K1 (stínování) jsme provedli studii, která přinesla překvapivé výsledky. Vyplynulo z nich, že společným tématem je osamělost. Došli jsme k závěru, že osamělost existuje v každé zemi a že se jedná o závažný problém.

Problémem osamělosti je, že v mnoha zemích je toto téma považováno za tabu. Sociální pracovníci jsou navíc zvyklí se při své práci zaměřovat na hledání řešení a osamělost nelze snadno vyřešit. Je nutné k ní přistupovat individuálně. Každému vyhovuje něco jiného bez ohledu na to, jaké použijete nástroje. Navíc ne u všech lidí se podaří najít řešení jejich konkrétního případu. Z těchto důvodů je boj s osamělostí opravdu obtížný, ale stojí za to!

80-20

Jedním z užitečných nástrojů přístupu orientovaného na cíle je pravidlo 80/20.

Fuzzy

Metoda FUZZY (autora Petera Makensteijna) funguje prostě jinak. Cíle se stanovují za pochodu a k využití času (a financí) se přistupuje flexibilně.

Housing First

Koncept projektu Housing First pochází ze Spojených států a k nám přišel v roce 2006.

Inspirace sdílením

Inspirace sdílením Centrum profesní odbornosti je místo, kde se vše spojuje.

Lze to dělat i jinak!

Všichni to známe... Někdo vás požádá, ať přijdete s řešením určitého problému.

Profily

Jsme každý jiný. Přestože naši poradci pracují na základě principů Housing First, nejsou všichni stejní.

Projekt Erasmus+

Program na podporu vzdělávání Evropské komise Erasmus+ nabízí lidem všech věkových kategorií možnost podělit se o své znalosti a/nebo učit se od odborníků z dalších zemích.