Kdo jste vy?

Pamatujete si, proč jste začali dělat právě tuhle práci? Byli jste plní elánu a chtěli pomáhat lidem řešit jejich problémy. Například hledat společně střechu nad hlavou, řešit zadlužení, najít vhodnou léčbu nebo obnovit společenské vztahy. Po nějaké době jste zjistili, že standardní řešení často nefungují. Hledali jste inspiraci, příklady alternativních řešení vzniklých díky nestandardnímu myšlení. A našli jste nás! Vítejte v Lze-to-dělat-i-jinak!

Kdo jsme?

Jsem skupina profesionálních poskytovatelů zdravotní péče řídící se nekonvenční filozofií Housing First. Máme zkušenost, že cestou k řešení není definování pravidel, ale vytváření příležitostí. Máme důvěru v silné stránky a samořízení každého jednotlivce. To vede obvykle k nejlepším výsledkům. Skvělé nápady jsou často nenápadné, ale mají ohromný dopad. Tuto vizi jsme rozšířili na všechny součástí naší organizace.

Úspěšná praxe

Pracovní metody, které používáme, jsou nekonvenční a založené na principech Housing First. Naše metody jsou v prvé řadě individuální a šité na míru.

/

/

/

/

/

/

Samen sta je sterk

Lze to dělat i jinak! Jedná se o iniciativu organizací HVO-Querido a Discus, spolufinancovanou Erasmus+ z projektu „Znovu objevit sny a porazit osamělost“. Tento projekt je výsledkem mezinárodní spolupráce šesti zemí.