Projekt Discusu Housing First

Základní pravidla Housing First:

  1. Nerušte sousedy.
  2. Plaťte (včas) nájem.
  3. Přijměte radu.

Koncept projektu Housing First pochází ze Spojených států a k nám přišel v roce 2006. Je založený na myšlence, že lidé se závislostmi (nebo s jiným psychickým onemocněním) potřebují v prvé řadě vlastní bydlení. V Amsterdamu termín zavedl bývalý ředitel sdružení zabývajícího se bydlením De Alliantie, který věřil jak v lidskou, tak v ekonomickou stránku projektu. Ukázalo se, že koncept Housing First prospívá nejen kvalitě života, ale také že náklady společnosti jsou nižší, než kdyby klient zůstal na ulici.

80-20

Jedním z užitečných nástrojů přístupu orientovaného na cíle je pravidlo 80/20.

Fuzzy

Metoda FUZZY (autora Petera Makensteijna) funguje prostě jinak. Cíle se stanovují za pochodu a k využití času (a financí) se přistupuje flexibilně.

Inspirace sdílením

Inspirace sdílením Centrum profesní odbornosti je místo, kde se vše spojuje.

Lze to dělat i jinak!

Všichni to známe... Někdo vás požádá, ať přijdete s řešením určitého problému.

Profily

Jsme každý jiný. Přestože naši poradci pracují na základě principů Housing First, nejsou všichni stejní.

Projekt Erasmus+

Program na podporu vzdělávání Evropské komise Erasmus+ nabízí lidem všech věkových kategorií možnost podělit se o své znalosti a/nebo učit se od odborníků z dalších zemích.

Znovu objevit sny a porazit osamělost

Věděli jste, že přes 46 % obyvatel Amsterdamu se občas cítí osaměle a více jak 13 % se cítí dokonce velmi osaměle? V průběhu projektu K1 (stínování) jsme provedli studii, která přinesla překvapivé výsledky.