Poradenství šité na míru

Existuje následujících šest profilů:

  • Policajt
  • Matka
  • Nekonfliktní typ
  • Učitel
  • Kreativní osoba
  • Kámoš

Jsme každý jiný. Přestože naši poradci pracují na základě principů Housing First, nejsou všichni stejní. Dva poradci ve věku 25 let, kteří dle DNA vykazují stejné chování, mají každý svůj odlišný styl práce. A to je dobře, protože to opět znamená individuální přístup.

Profily, které naleznete níže, vám pomohou poznat přirozený styl našich sociálních pracovníků. Schopnost rozpoznat silné stránky individuálního stylu jim pomáhají růst. Profily proto nejsou příkladem toho, jak se má poradce v otázkách bydlení chovat, ale slouží jako nástroj.

80-20

Jedním z užitečných nástrojů přístupu orientovaného na cíle je pravidlo 80/20.

Fuzzy

Metoda FUZZY (autora Petera Makensteijna) funguje prostě jinak. Cíle se stanovují za pochodu a k využití času (a financí) se přistupuje flexibilně.

Housing First

Koncept projektu Housing First pochází ze Spojených států a k nám přišel v roce 2006.

Inspirace sdílením

Inspirace sdílením Centrum profesní odbornosti je místo, kde se vše spojuje.

Lze to dělat i jinak!

Všichni to známe... Někdo vás požádá, ať přijdete s řešením určitého problému.

Projekt Erasmus+

Program na podporu vzdělávání Evropské komise Erasmus+ nabízí lidem všech věkových kategorií možnost podělit se o své znalosti a/nebo učit se od odborníků z dalších zemích.

Znovu objevit sny a porazit osamělost

Věděli jste, že přes 46 % obyvatel Amsterdamu se občas cítí osaměle a více jak 13 % se cítí dokonce velmi osaměle? V průběhu projektu K1 (stínování) jsme provedli studii, která přinesla překvapivé výsledky.