Video zpráva

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Obnovení sociální sítě klienta.
 • Potřebný čas: 4 hodiny
 • Náklady: žádné
 • Co je potřeba: Telefon, se kterým se nahraje video zpráva.
 • Klíč k úspěchu: Nebát se kontaktovat sociální síť klienta.
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Paul žije v domě, který mu pomohl pronajmout Discus. Žije tam sám jenom s králíkem. S matkou přerušil veškeré styky asi před šesti lety. Teď by se s ní chtěl začít zase stýkat, ale komunikační bariéru bude těžké zdolat. Čas běží a nic se neděje. „Mám jí zavolat?“ ptá se Valerie, která je Paulovou sociální pracovnicí od doby, kdy si Paul začal pronajímat bydlení přes Discus. „Nemusel bys dělat ten první krok.“ „Dobře, tak jí zavolej,“ odpovídá Paul po krátkém přemýšlení, „ale já s ní nechci mluvit.“ Když nechce Paul s matkou mluvit, tak jakou to má cenu? říká si Valerie. Mám jí volat? Chvílí váhá a pak se rozhodne. Pár týdnů vyčkává, až trochu opadne stres. Pak vyťuká 10 číslic a telefon někdo zvedne…

SPOLEČNÝ OBĚD

Nedlouho poté sedí Valerie a Paulova matka na zahrádce v Amsterdamu-východ, nedaleko starých lázní Javaplein. Sluníčko svítí. Valerie mluví o tom, jak se Paulovi daří, a ukazuje fotky jeho domova. Paulova matka je ráda, že se dozvídá dobré zprávy o svém synovi. Tím to ale nekončí. Valerie se nerozloučí dřív, než se jí podaří zasít semínka dalších kroků. Byla by škoda nevyužít příležitosti. Bere do ruky telefon a ptá se Paulovy matky, jestli mu nechce nahrát video pozdrav. Ta ale váhá: „Možná ho odradím, když se ho pokusím zkontaktovat.“ „To je pravda,“ Valerie chápe její problém. „Je to risk, ale když to nezkusíme, nic se nezmění. Možná to můžeme trochu popostrčit.“ „Tak dobře,“ souhlasí nakonec s úsměvem paní Hulshof.

ZPÁTKY K PAULOVI

Během své příští návštěvy u Paula mu Valerie ukazuje video zprávu. Paul je dojatý. Dívá se na svou matku, která říká, že je na něj pyšná a že by se s ním ráda viděla. Paul s námahou polyká. „Chtěl bys jí vidět?“ ptá se Valerie. „Pozvala bych ji.“ Paul neprotestuje. Za dva týdny jeho matka dorazí na oběd. Od té doby se Paul s matkou vídají pravidelně.

Vložil(a):
Kim Dijkman

Mooie dingen (mee)maken!

Werkt bij HVO Querido als Persoonlijk begeleider
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Kim Dijkman
Mooie dingen (mee)maken!

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right