Štronzo!

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Uspořádat odpolední hru na uvítanou kolegyně, která se vrátila z mateřské dovolené.
 • Potřebný čas: 4 hodiny
 • Náklady: 10–50 eur
 • Co je potřeba: pravidla hry na velkém listu papíru / doma vyrobená hra
 • Klíč k úspěchu: novinky ze života kolegů
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

„Štronzo!“ volá Serah na celý dům. Všech čtyřiadvacet kolegů přestane hrát. Na okamžik zavládne ticho. „Ano?“ řekne Valerie. „Chci vědět něco o téhle kartě. Řekni mi o svojí nové práci.“ „Tak dobře, čekala jsem dlouho, ale teď jsem oficiální koordinátorka,“ řekne Valerie vesele. Z jednotlivých skupin se ozve potlesk. Serah se usměje. „Jiného koordinátora bych ani nechtěla,“ řekne. „Portamento!“ zakřičí Serah. Hra pokračuje.

MŮŽEŠ MI DÁT...?

Každá karta obsahuje osobní nebo pracovní novinku jednoho z kolegů doplněnou o fotografii. Čtyři na osobu. Záměrem je informovat Serah o všem, co se událo během její mateřské dovolené. Valerie sesbírala speciální okamžiky a fotky. Vyměnila si s kolegy pěkných pár e-mailů, ale výsledkem byly velmi zajímavé informace. Během hry zaznívají otázky typu: „Můžu od Nienke dostat zpátky tvůj řidičák?“ nebo: „Můžeš mi dát Jelijnin výlet do Vietnamu?“ Serah mezitím chodí mezi skupinami, rozmístěnými v kuchyni na zemi, na chodbě a v rohu obývacího pokoje. Když uvidí zajímavou kartu, zakřičí: „Štronzo!“ Následně požádá o vysvětlení novinky.

V CENTRU POZORNOSTI

„Musí to být hravé setkání,“ říkala si Valerie. Hra tak není zábava jenom pro Serah, ale i ostatní kolegové se o sobě vzájemně dozví nové věci. A nejdůležitější je, že Serah je v centru pozornosti. A rozhodně s tím nemá problém. Nahlas a dramaticky vybízí kolegy k tomu, aby vyprávěli: „Štronzo! Uiro, co nám řekneš o Králově dni?“

Vložil(a):
Kim Dijkman

Mooie dingen (mee)maken!

Werkt bij HVO Querido als Persoonlijk begeleider
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Kim Dijkman
Mooie dingen (mee)maken!

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right