Připraveni ke vzletu

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Překvapit klienty novým začátkem na letišti Schiphol, budou mít nový domov!
 • Potřebný čas: 10 hodin za týden
 • Náklady: 500 eur
 • Co je potřeba: dopravní prostředek na výlety, fiktivní letenka
 • Klíč k úspěchu: entusiasmus před, během a po setkání
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Valerie stojí spolu s několika kolegy v chodbě bydlení Osdorpu, kde žije dočasně šedesát lidí bez stálého bydliště. Třicet z nich splňuje požadavky na nezávislé bydlení!

V AUTOBUSE

„Haló? Dobrý den, dnes je to setkání, na které jste zvaní!“ volá Valerie. Zezadu místnosti se ozve rozmrzelé
mručení. Asi o minutu později se otevřou dveře. „Ještě nejsem hotový,“ řekne 38letý muž s krátkými kudrnatými vlasy. „To nevadí, autobus čeká dole,“ odpoví Valerie přátelsky. „Já nevím…,“ váhá muž. „Ale no tak, pak to bude líto,“ domlouvá mu Valerie. Když obejdou celý dům, podaří se Valerii a jejím kolegům dostat do autobusu sedmnáct z třiceti účastníků.

SYMBOLICKÁ ZASEDACÍ MÍSTNOST

Cestou na setkání si Valerie a její kolegové nasadí čepice a vmžiku se promění v pilota a letušky. Když jsou všichni usazení, Wessel, manažer Discusu, si vezme mikrofon. „Dámy a pánové, víte, kam máme namířeno?“
„Poletíme někam?“ ozve se. Ve skupině vzrůstá napětí. „Jste blízko. Jedeme na letiště Schiphol!“ zní odpověď. Valerie zarezervovala zasedací místnost na letišti, symbolickém místě pro třicetičlennou skupinu. Dnes zahájí proces, na jehož konci je nezávislé bydlení. Cestou všem rozdají fiktivní letenky: Osdorp jede domů!

VLASTNÍ BYDLENÍ

V letištní hale letiště Schiphol je čeká dodatečná kontrola, protože na ně upozorní policejní pes, když procházejí okolo. Valerie vysvětluje, o co jde, a ukazuje ostraze smlouvu na pronájem zasedací místnosti a doklad o zaplacení. Mohou pokračovat. Dvě navoněné dívky s kabelkami doprovodí skupinu nahoru. Valerie je manažerkou projektu, který má za cíl zajistit skupině bydlení. V luxusní zasedací místnosti vysvětluje následující kroky. Ne každý tomu věří: „To slýchám často,“ povzdychne si jeden z přítomných lidí bez domova. „Jak dlouho bude trvat, než se něco skutečně zařídí?“ „Budeme s vámi po celou dobu. Ten dům se skutečně postaví.“
Cestou zpět do Osdorpu se situace uklidnila. V autobuse je klid. Byla to zábava, skvělý začátek.

Vložil(a):
Kim Dijkman

Mooie dingen (mee)maken!

Werkt bij HVO Querido als Persoonlijk begeleider
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Kim Dijkman
Mooie dingen (mee)maken!

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right