Povzbuzení

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Rozveselit týmového kolegu nečekanou návštěvou a dárkem.
 • Potřebný čas: 4 hodiny
 • Náklady: 10–50 eur
 • Co je potřeba: dřevěný domek s 24 okénky / fotky kolegů
 • Klíč k úspěchu: pozornost
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Je chladný den na sklonku listopadu a Eva sedí doma ve svém pokoji a čeká na kamarádku, která má přijít na večeři. Pak uslyší dole zvuky. Otevřou se hlavní dveře. Eva žije ve sdíleném domě, takže to může být spolubydlící nebo návštěva pro někoho jiného. Sejde do přízemí a vejde do obývacího pokoje. „Překvapení!“ ozvě se osmihlasně. Před Evou stojí všichni členové jejího týmu z Discusu. „Narozeniny už jsem přece měla,“ pomyslí si.

ŠAMPAŇSKÉ

„Ráda vás všechny vidím!“ zvolá. „Ale… co se děje?“ Žádná odpověď. Ukážou ke stolu. Její kolegyně Jelijn otevře láhev šampaňského. Mají i domácí občerstvení. Oznámí jí, že její kamarádka nepřijde.

PŘÍJEMNÁ CHVÍLE

Evin otec je těžce nemocný. Už několik týdnů tráví Eva hodně času v nemocnici nebo se svou matkou, aby ji podpořila. V mezičase jako vždy tvrdě pracuje a je k dispozici všem svým klientům. „Nemáš to snadné,“ říká její kolegyně Valerie, „proto jsme ti něco přinesli.“ Eva rozbalí velký balík na stole. Je to dřevěný domek plný fotek šťastně se tvářících kolegů s čtyřiadvaceti okénky: adventní kalendář. Každá přihrádka obsahuje vzkaz s povzbuzujícím textem a čokoládu. Večer probíhá v jiné dimenzi. Žádné návštěvy klientů nebo práce. Jedí a pijí a vypouštějí balónky s přáními. Balónky a šampaňské budí dojem, jako by šlo o silvestrovskou oslavu, ale Eva je současně velmi dojatá. Všichni přišli speciálně kvůli ní.

VZKAZ NA KAŽDÝ DEN

V následujících týdnech Eva postupně otvírá jedno okénko za druhým. Mezi návštěvami nemocnice si s úsměvem na tváři čte vzkazy od kolegů.

Vložil(a):
Kim Dijkman

Mooie dingen (mee)maken!

Werkt bij HVO Querido als Persoonlijk begeleider
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Kim Dijkman
Mooie dingen (mee)maken!

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right