Pomalu začít

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Dát kolegovi možnost volby a kontroly v případě absence.
 • Potřebný čas: 1 hodina
 • Náklady: žádné
 • Co je potřeba: Pozorně naslouchat.
 • Klíč k úspěchu: důvěra
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Ruthina teta na tom není dobře. Už nebude žít dlouho. V poslední době leží v posteli u Ruthiných rodičů. Ruth by tam ráda byla, aby jim pomohla. Na druhou stranu nechce opustit svoje klienty. Přestože si může vzít dovolenou, dělá jí to starosti. Ptá se tedy svého manažera Martina, co je nejlepší řešení. „Co mám dělat? Vzít si dovolenou? Jít na nemocenskou?“ „Ani jedno, ani druhé, vezmi si, kolik času potřebuješ. Mezitím se snaž zůstat v kontaktu a domluv se s ostatními členy týmu, co za tebe mají vzít. Až se vrátíš, rád si poslechnu, jak probíhaly návštěvy doma. Zůstaneme v kontaktu!“

DOMÁCÍ PODPORA Z DOMOVA

Ruth se ulevilo. Ty nejdůležitější úkoly předala kolegům. Laptop a pracovní telefon si vzala k rodičům. Když zrovna nesedí u tetiny postele, obvolává ostatní organizace, například obecní úřad, ve věcech svých klientů. To je dobrý kompromis. V emočně vypjaté době je to příjemné rozptýlení. Ruth je nyní u rodičů a tety už několik dní. Podle domluvy tetu brzy odpojí od umělé plicní ventilace. Nemocnice kontaktuje rodinu a Ruthinu tetu vyzvedává záchranka. Poslední hodiny života stráví s rodinou.

NÁVRAT

O dva dny později se Ruth vrací do práce. Naštěstí je všechno pod kontrolou. Během necelých dvou týdnů, kdy byla pryč, jí kolegové e-mailem nebo po telefonu o všem informovali. Samo sebou měli její klienti o něco méně pozornosti. Několik jejích kolegů se naštěstí postaralo, aby šlo všechno hladce. Po několika dnech, po pohřbu, Ruth znovu volá Martinovi. Nechybí jí motivace a je připravená znovu začít.

Vložil(a):
Kim Dijkman

Mooie dingen (mee)maken!

Werkt bij HVO Querido als Persoonlijk begeleider
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Kim Dijkman
Mooie dingen (mee)maken!

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right