Manuelino album krásných vzpomínek

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Vytvořit album z pěkných vzpomínek.
 • Potřebný čas: 1 hodina
 • Náklady: 10–50 eur
 • Co je potřeba: aplikace pro tisk fotek ve formátu Polaroid
 • Klíč k úspěchu: Postarat se, aby vše šlo hladce.
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Manuela víc jak sedm let nemá trvalý domov. Nejdřív pravidelně přespávala u kamarádů, ale postupně stále častěji končí na ubytovně. Má silnou závislost na alkoholu. Aby jí nikdy nedošel, nosí u sebe lahev vodky a pomerančový džus. Když se spolu s dalšími čtyřmi lidmi bez domova potuluje městem, potká bývalého kolegu z pojišťovny, kde dřív pracovala jako administrátorka. Naštěstí má na hlavě čepici. Schová se, aby s ním nemusela mluvit. Bojí se, že se jí někdo z minulosti zeptá: „Ahoj, Manuelo, jak se máš? Co teď děláš?“

RELAPS

Manuele se nakonec podařilo získat díky Discusu bydlení. Už nějakou dobu se snažila zbavit závislosti na alkoholu. Co víc si přát? Když Manuela něco potřebuje, Discus jí pomůže. Všechno lze zařídit. Když si chce promluvit o tíživých tématech, může. Nic není nemožné. Manuela je strašně unavená ze života na ulici. Když se jednou pohádá se sousedkou, dojde jí, že se začíná konečně usazovat. Jak začíná být víc a víc odpočatá, vracejí se jí vzpomínky na sedm let, které promarnila na ulici. To jí frustruje a nemůže spát. Roste pokušení začít zase s pitím. Pokušení je příliš velké. Zpočátku si dá občas skleničku. Počet skleniček ale postupně roste a nakonec toho každý den vypije zase hodně. Je zklamaná a zlobí se na sebe.

NOVÝ POZITIVNÍ PŘÍSTUP

Juwe, její sociální pracovnice, se přesto maximálně soustředí na dobré věci. „V minulosti se stalo hodně špatného, ale vytváříš si nové, pozitivní vzpomínky,“ říká Juwe a ukazuje Manuele, co všechno dobrého se už podařilo – společný výlet do Brabantska za Manuelinou matkou. Kolegové Juwe přišli k Manuele na vánoční oběd. A Manuela také pracuje jako dobrovolnice na lince pomoci pro ty, kteří trpí psychickými problémy nebo závislostmi. Lidé bez domova volají pravidelně. Manuela jim radí, jak si udržet místo na ulici, jak přežít.

NOVÉ VZPOMÍNKY

Většinu pěkných chvil zachytí Juwe na telefon. V aplikaci má spoustu krásných fotek s popisky ve formátu Polaroid. V papírnictví koupila nálepky a společně s fotkami je nalepí do alba. Během návštěvy u Manuely doma jí dá album jako dárek. Manuela je nadšená. Když je jí zle, album jí vždycky pomůže myslet na jiné věci. Na konci alba je stále několik stránek volných. Ty čekají na nové vzpomínky.

Vložil(a):
Kim Dijkman

Mooie dingen (mee)maken!

Werkt bij HVO Querido als Persoonlijk begeleider
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Kim Dijkman
Mooie dingen (mee)maken!

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right