Kariérní poradenství

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: katalog CV pro naše klienty
 • Potřebný čas: 1 hodina
 • Náklady: ˂10 eur
 • Co je potřeba: počítač, tiskárna nebo Powerpoint
 • Klíč k úspěchu: Klient si vybírá svého sociálního pracovníka, takže se k sobě hodí!
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Naši klienti za sebou většinou mají dlouhou historii využívání sociálních služeb. Sociální služby je provázejí velkou část jejich života a mají mnoho podob. Klienti si v těchto zařízeních často nemohou ani vybrat, zda chtějí jako sociálního pracovníka muže, nebo ženu. Musejí prostě pracovat s tím, koho mu přidělí. Někdo rozhodne za ně a klient se procesu vůbec neúčastní. A děje se to opakovaně. A ano, je to důležité.

Možnost si vybrat

Dobrý vztah je polovina úspěchu. Vztah mezi klientem a sociálním pracovníkem je základem všeho, co děláme. Vztah by měl být stabilní, abychom společně byli schopni dosáhnout pokroku. Důvěra, vzájemný respekt a sdílený pozitivní pohled na věc. Bez těchto tří věcí je práce v podstatě nemožná. Stojí tedy za úvahu, jestli by rozhodnutí o výběru sociálního pracovníka mělo zůstávat jednostranné. Nebylo by lepší, kdyby pracovníci byli trochu více sdílní, pokud jde o ně samé?

MYSLET JINAK

A teď si představte, že skutečně dáte na první místo klienta a necháte ho, aby si sám vybral svého sociálního pracovníka nebo pracovnici. Kolegové by se pak jakoby hlásili o práci, aby se mohli starat o daného klienta. Musejí se ukázat z té lepší stránky. A možná upřímně přiznat i své horší stránky. Každý jsme jedinečný, každý člověk má své zájmy, postupy, dovednosti a zkušenosti. Není to skvělý nápad sestavit z těch krásných, jedinečných sociálních pracovníků skutečný katalog, ať už papírový, nebo v Powerpointu? Nechat klienty, ať si vyberou, a vrátit jim tak svým způsobem kontrolu nad jejich životem? Ať je z klienta opět král… nebo královna!

Vložil(a):
Kim Dijkman

Mooie dingen (mee)maken!

Werkt bij HVO Querido als Persoonlijk begeleider
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Kim Dijkman
Mooie dingen (mee)maken!

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right