Amsterdamské parky

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Trpělivě, vytrvale a s využitím jeho vlastních silných stránek stimulovat klienta.
 • Potřebný čas: 10 hodin za týden
 • Náklady: 10–50 eur
 • Co je potřeba: foťák, žádost o příspěvek z fondu, vytrvalost
 • Klíč k úspěchu: Vytrvalost, přístup zaměřený na současnost, silné stránky klienta.
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Valerie je sociální pracovnice, která chodí za Luukem k němu domů. Brzy zjišťuje, že Luuk přes den funguje samostatně. To by šlo. Problém je, že většinu dne stráví s cigaretou v puse před počítačem.
Valerie ho často láká, aby šel také něco dělat ven. Ale nechce ho nutit. Nicméně má pocit, že by Luuk vlastně chtěl být víc aktivní, ale neví jak na to.

VEN

Začít by se mohlo s focením. Když o něm Luuk mluví, hned je jasné, že o focení něco ví a že ho zajímá. Valerie mu navrhne, aby šli společně udělat nějaké fotky do parku, protože v amsterdamských parcích se Luuk cítí bezpečně. Ale stejně není lehké ho dostat ven. „Vem si foťák a jdeme!“ musí nakonec Valerie trochu zatlačit. Po tomto prvním obtížném kroku spolu začnou pravidelně chodit do parků fotit přírodu, zvířata a lidi.

V PARKU

Luuk o sobě někdy pochybuje: „Nedokážu to!“ stěžuju si jednoho dne. Valerie ho sleduje a požádá ho, aby jí ukázal, jak fotí. Luuk tak pomalu získává sebevědomí.
„Odteď bych ráda, abychom se každý týden scházeli v parku místo u tebe doma,“ říká Valerie. „Jestli budeš souhlasit, opatřím ti nový foťák.“ Luukův digitální foťák není nic moc, ale nemá peníze na nový. To jim pomůže vyřešit Fond města Amsterdamu (FBNA). Valerie tak může svému „kamarádovi z parku“ pořídit nový foťák.

ALBUM

Luuk nemá žádný vlastní příjem. Valerie navrhne, že focení by mohlo být pro Luuka zdrojem přivýdělku. Aby mu dokázala, že je to reálná představa, navrhne, že z jeho fotek udělají album. První album pořídí v obchodě Hema, který pak Valerie přesvědčí, aby další album dali Lukovi zdarma. Luukovo okolí reaguje velmi pozitivně. Podaří se mu prodat 10 alb, každé za 10 eur. Luuka těší, že si vydělal peníze za něco, co sám udělal.

Vložil(a):
Kim Dijkman

Mooie dingen (mee)maken!

Werkt bij HVO Querido als Persoonlijk begeleider
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Kim Dijkman
Mooie dingen (mee)maken!

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right