Pomalé domácí bingo

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Bojovat proti osamělosti způsobené karanténou v době koronavirové krize pomocí pomalého domácího binga.
 • Potřebný čas: 2 hodiny každý druhý týden
 • Náklady: 10–50 eur
 • Co je potřeba: *kartičky na bingo *obálky *známky *ceny
 • Klíč k úspěchu: *kontakt *zábava *pozornost *hra *ceny *být spolu
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Janus bydlí už několik let v útulném domě v severním Amsterdamu, který mu zprostředkoval Discus. Janus sbírá různé předměty a shromažďuje je ve svém domě. Protože má tak pěkný dům, nemá potřebu chodit moc ven. Chodí vlastně jen do supermarketu a do kavárny. Tedy kromě dnů, kdy je pěkné počasí. To jde pak ven a dá si pivo u řeky.

ŽÍT PRO BINGO

Janus se vloni dozvěděl, že už nebude žít moc dlouho. Se sociální pracovnicí Nathalií společně přemýšlejí, co ho v životě opravdu těší. Nic moc se nemění, protože Janus je vlastně docela spokojený s tím, jak žije. Jediná věc, která mu zrychlí tep, je bingo. Nathalie ani chvilku neváhá a zapíše je oba na bingo, které se pořádá nedaleko od Janusova domu. Oba se moc těší!

PROBLÉMY NA CESTĚ

Bingo se bohužel na poslední chvíli zrušilo kvůli kovidové karanténě, která má zabránit šíření koronaviru. Tým začal hned přemýšlet, jak uspořádat bingo u Januse doma. Mariji už dřív napadlo pomalé domácí bingo, ale teď je konečně ten správný moment pustit se do realizace. O to víc, že hodně klientům by v těchto bláznivých časech taková aktivita hodně pomohla. Týmy dostaly za úkol zjistit, kdo z jejich klientů by měl zájem, a brzy máme 37 účastníků.

BINGO JAKO DOMÁCÍ VÝUKA

Jelikož Marije má šestiletou dceru, chtěla ji také zapojit. Ta s radostí namalovala obrázky na 37 obálek. Trocha radosti ve schránce zvedne každému náladu, o to víc v dnešní době. Pak ještě vystříhala 75 stejně velkých kartiček a napsala na ně čísla od 1 do 75. Od té chvíle se stalo tradicí ráno po snídani vybrat 8 kartiček. Marijina dcera se taky tajně účastní hry a jako první nasbírá celou řadu! Všichni vědí, že ona vybírá kartičky a plně jí důvěřují. Někteří se snaží ji přesvědčit, aby vybrala určitá konkrétní čísla, ale ona se samozřejmě takových podvodů neúčastní! S jednou z klientek si občas pošle hlasovou zprávu nebo video. Hra je pro ni tak ještě o něco skutečnější a je pyšná, že organizuje bingo pro tolik lidí!

U 37 LIDÍ DOMA

Marije je v kontaktu se všemi hráči. Během dne jim posílá různá čísla s legračními obrázky, GIFy nebo tak, že dá číslo na sociální sítě. Každý den několikrát denně tak virtuálně navštíví 37 klientů u nich doma. Bingo se hraje i o víkendech a po večerech, což kontakt ještě posiluje. S některými klienty navázala Marije moc hezký vztah, hrají spolu bingo a můžou se společně odreagovat. Jeden z klientů dokonce poslal Mariji poděkování do rádia! Vítězové binga dostanou malou osobní cenu, kterou si můžou užít ve svém volném čase. Jeden z klientů dostal balíček surovin na domácí pálivou omáčku, další dostali DVD, skládačky a antistresové omalovánky. Ale samotná účast byla vlastně to nejdůležitější.
Nathalie volá Janusovi každý den. Společně procházejí čísla pro daný den. Januse to hrozně baví. Jak sám říká: „Je to neuvěřitelné, je to strašně super.“

Vložil(a):
Tessa Hamers

.

Werkt bij . als .
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Tessa Hamers
.

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right