Sharing is caring

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Zvyšovat povědomí o osamělosti a bojovat s ní.
 • Potřebný čas: 2–4 hodiny za rok
 • Náklady: 10–50 eur
 • Co je potřeba: krabičky Sharing Is Caring
 • Klíč k úspěchu: *povědomí *pozornost *kontakt
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Věděli jste, že více jak 46 % obyvatel Amsterdamu se občas cítí osaměle a že více jak 13 % z nich se cítí dokonce extrémně osaměle? Určitě vám neuniklo, že týden od 1. do 8. října je „týdnem osamělosti“. Organizace HVO-Querido spustila před rokem společně se šesti zeměmi v rámci programu Erasmus+ projekt, který se zaměřuje na boj s osamělostí.

TÝDEN PROTI OSAMĚLOSTI

Cílem projektu je zvýšení povědomí, diskuse a detabuizace osamělosti. Týden osamělosti je příležitostí upozornit na tento projekt a na téma osamělosti. V tomto týdnu jsme se také setkali s projektovou skupinou Erasmus Nizozemí a připravili jsme více jak 100 balíčků, které upozorňují na téma osamělosti.

SHARING IS CARING – PROLOMIT ZAČAROVANÝ KRUH

Cílem projektu je zvýšení povědomí, diskuse a detabuizace osamělosti. Týden osamělosti je příležitostí upozornit na tento projekt a na téma osamělosti. V tomto týdnu jsme se také setkali s projektovou skupinou Erasmus Nizozemí a připravili jsme více jak 100 balíčků, které upozorňují na téma osamělosti.
SHARING IS CARING – PROLOMIT ZAČAROVANÝ KRUH
Do plastových krabiček s nálepkou „Sharing = Caring“ jsme zabalili různé věci, které zábavnou a inovativní formou nabízejí možnost, jak vystoupit ze začarovaného kruhu osamělosti. V krabičkách najdete například:
• dva balíčky cukru a samolepku na schránku: „Zavolejte a dáme si šálek cukru“;
• pohlednici se známkou, kterou lze poslat někomu z rodiny nebo kamarádovi, který se moc nestýká s lidmi;
• sušenku, o kterou se můžete podělit s někým na ulici;
• spoustu komplimentů, které můžete někomu složit nebo které někdo může složit vám každý den;
• psí sušenku, která vám pomůže navázat kontakt s cizím člověkem, který venčí psa.
A to vše v pěkné krabičce, do které si pak můžete dát oběd a s někým se o něj podělit.
A v krabičce je také kartička s tipy a nápady, jak v každodenním životě bojovat s osamělostí, které přispívají ke zvýšení povědomí o osamělosti.
Nakonec každé, byť sebemenší gesto nebo několik upřímně míněných slov může pro člověka, který žije osaměle, hodně znamenat. Během týdne osamělosti jsme rozdali krabičky Sharing = Caring sociálním pracovníkům, aby je distribuovali mezi své klienty. Taky jsme je osobně donesli v pondělí do kanceláře Erasmus+ ve městě Den Bosch, aby mohli i vedoucí projektů a ti, kteří vymýšlejí různé programy, pomoci s bojem proti osamělosti. To je ve zkratce dopad projektu krabiček Sharing = Caring, jeho očekávané výsledky, včetně snahy o detabuizaci osamělosti.

DOKUMENT HUMAN

Celý týden byl zasvěcený zvyšování povědomí o osamělosti, debatám o ní a tomu, jak proti ní bojovat. Společně se stanicí HUMAN jsme natočili tři krátké dokumenty, v nichž jsme mluvili s osamělými lidmi a díky nimž se projekt Erasmus K2 dostal do médií. Naše internetové stránky a profily na LinkedIn a Facebooku byly doslova zaplavené spoustou krásných rozhovorů, příběhů, podpory a samozřejmě článků o krabičkách Sharing = Caring. Všechny dokumenty najdete na:

Moustapha & Floris:
https://www.human.nl/lees/2019/hvo-querido-moustapha-a

Marcel & Tessa:
https://www.human.nl/lees/2019/hvo-querido-marcel-g

V říjnu skončil týden osamělosti, ale boj s osamělostí teprve začíná!

youtube play icon
Osamělost & HVO-Querido
Vložil(a):
Tessa Hamers

.

Werkt bij . als .
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Tessa Hamers
.

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right