Předávání klíčů v bezpečné vzdálenosti

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Předání klíčů „na dálku“ prostřednictvím hry na hledání pokladu.
 • Potřebný čas: jednorázově 8 hodin
 • Náklady: 20 eur
 • Co je potřeba: intro film v programu Clips, příprava nápovědy, kontakt v místní kavárně
 • Klíč k úspěchu: Pocit, že v době „social distancing“ děláte něco společně, moment překvapení a nadšení při hledání pokladu, zvýšená pozornost věnovaná konkrétní osobě.
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Když konečně přijde ta chvíle, kdy můžete klientovi předat klíče od nového domova, chcete, aby to byla aspoň trochu legrace. Ale jak to udělat v dnešní době, kdy se nemůžeme v podstatě vídat ani se obejmout? I v dnešní době, v níž je tolik strachu, smutku a nejistoty, je stále nutné předání klíčů řádně oslavit.

BRAINSTORMING

Chtěla jsem svému klientovi Robertovi připravit pořádné překvapení. S týmem jsme udělali brainstorming. Co se vlastně ještě v době korony smí? Napadlo nás uspořádat honbu za pokladem, kde pokladem je nový domov. Klient hledá sám, takže je to vhodné i do časů korony.

HLEDÁNÍ POKLADU

Museli jsme to celé připravit velmi nenápadně, aby Roberto netušil, co máme v plánu. Začátek byl v Amsterdamu-východ, odkud jsme klienta vyslali k mému kolegovi Yu Mei, který čekal u trajektu za hlavním nádražím s barevným párty náhrdelníkem a novými instrukcemi. Roberto musel přejít IJ směrem k Amsterdamu-sever. Když tam dorazil, musel pokračovat po šipkách směrem k pekárně na náměstí. Můj klient neměl vůbec tušení, co ho čeká, když se nevědomky pomalu blížil ke svému novému domovu.

POSLEDNÍ NÁPOVĚDA

Jako poslední nápovědu ode mě Roberto dostal adresu a klíče. Když našel danou adresu a dům, čekala tam na něj jeho rodina, aby mu poblahopřála. Samozřejmě z bezpečné vzdálenosti! Když Robertovi všichni poblahopřáli, bylo na něm vidět dojetí z toho, že jsme mu tajně připravili takové překvapení.
Roberto si uvědomil, že doba, kdy ho trápila nejistota a stres, už definitivně skončila, a že ho čeká nová etapa s větší jistotou a bezpečím. Střecha nad hlavou, čistá tekoucí voda, teplá postel, sprcha, kuchyně. Tyto věci bereme často za naprostou samozřejmost, ale lidé bez domova o nich mohou jen snít.

youtube play icon
Předávání klíčů v bezpečné vzdálenosti
Vložil(a):
Mara van Aartrijk

When you get, give. When you learn, teach.

Werkt bij HVO-Querido als Social Worker
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Mara van Aartrijk
When you get, give. When you learn, teach.

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right