Nákup potravin v době korony

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Pomocí potravinové poukázky motivovat klienta, aby si sám nakupoval potraviny v době korony.
 • Potřebný čas: půl hodiny za týden
 • Náklady: 0 (Klient si sám zaplatí potravinovou poukázku.)
 • Co je potřeba: potravinová poukázka
 • Klíč k úspěchu: Zachovat autonomii, spolupráci, zdravý životní styl, kontinuitu během koronavirových opatření.
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Jak si během korony udržet dobré návyky? Pro Mohammeda je zdraví důležité. Proto každý týden chodí nakupovat se svým sociálním pracovníkem. Jak udržet kontinuitu, když vás omezují koronavirová opatření?

POTRAVINY

Mohammed je přátelský, klidný muž, který má rád dobré a zdravé jídlo. Okurky, rajčata, jablka, mléko a vejce. Má rád, když má ledničkou plnou.
Pro Mohammeda je ale občas problém zaplatit z týdenní podpory jídlo, které má tak rád. Občas se stane, že jeho závislost je silnější než on a podporu okamžitě utratí za drogy. A pak mu na jídlo nezbývá.
To deprimuje jak Mohammeda, tak Rubena. Společně je napadlo řešení. Ruben se staví jednou týdně, když Mohammed dostane peníze z podpory. Společně pak nakoupí všechny potraviny, kterými si Mohammed chce naplnit ledničku. Zbytek peněz může Mohammed utratit, za co chce. Ruben byl zárukou toho, že Mohammed peníze utratil za skutečně potřebné věci. Nákupy se staly každotýdenním rituálem. Každé pondělí zazvonil Ruben na zvonek a společně se vydali do supermarketu a probrali, co dělali celý víkend. Byl to pěkný zvyk a Mohammed byl rád, že si za své peníze může koupit dost potravin na celý týden. A pak přišla korona…

ALTERNATIVNÍ ŘEŠENÍ

Koronavirová opatření znamenala konec. Už nebylo možné nakupovat společně v supermarketu kvůli 1,5metrovým rozestupům. Ale Rubena napadlo řešení, jak tradici neporušit. Ruben pořád každé pondělí přišel za Mohammedem a společně šli do supermarketu a povídali si. A Ruben šel pak sám dovnitř s potravinovou poukázkou, kterou dostal od Mohammeda. Mohammed měl tak všechny potraviny a přes všechna opatření byla jeho lednička pořád dobře zásobená!

MOHAMMED

A co na to říká sám Mohammed?
„Když můžou lidi chodit nakupovat s vlastní kartou, tak to je nejlepší. Když jsou lidé tak závislí, že si okamžitě, jak dostanou peníze, jdou koupit drogy, může zafungovat potravinová poukázka. Pro mě je to dobré řešení.“

Vložil(a):
Mara van Aartrijk

When you get, give. When you learn, teach.

Werkt bij HVO-Querido als Social Worker
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Mara van Aartrijk
When you get, give. When you learn, teach.

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right