Den na pláži

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Po několika nepravidelně organizovaných setkáních v rámci programu „Housing First“ v roce 2019 je v plánu setkávat se v roce 2020 s klienty každé druhé úterý. Čas se využije na výměnu názorů a nápadů a debatu nad plány.
 • Potřebný čas: 4 hodiny plus samotná aktivita
 • Náklady: 50–40 eur
 • Co je potřeba: leták vybavení: opalovací krém, oběd, plavky a ručníky
 • Klíč k úspěchu: Přijít s nápady, které odrážejí pohled klientů, a setkat se jinde než v kanceláři nebo doma.
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Všechno bylo dobře rozjeté, když přišel Covid a hodil nám do našich plánů vidle. Ale snažíme se v setkáních pokračovat, jak to jen jde. Někdy přijde méně lidí, než bychom si přáli, ale pořád mezi klienty proudí pozitivní energie.

BRAINSTORMING

Během jednoho setkání, které jsme pojali jako příjemný piknik, vznikl nápad zorganizovat den na pláži. Jak to zrealizovat? Tři klienti, Yannick, Carina a Khaled, ani na chvíli nezaváhali a vrhli se do organizování. Kdy pojedeme? Jak o tom dáme vědět ostatním? Uděláme leták? Je potřeba to pořádně promyslet.

DĚLBA PRÁCE A DISKUSE

V úterý se znovu potkáváme v kanceláři. Bavíme se a názory se hodně různí. V kolik vyrazíme? Budeme s sebou brát jídlo? Jak se to zaplatí? Debata je náročná. Často se neshodneme a někdy je těžké dojít ke kompromisu. Nakonec tři dobrovolníci udělají návrh letáku a hrdě ho všem představí. Je krásný, takže ho okamžitě ho schvalujeme a distribuujeme mezi klienty. Emailem, sms, poštou. Musí se dostat ke každému! Nápad se líbí a odezva je velmi dobrá. Máte krém na opalování, plavky, ručníky? Tak jedeme!

KDYŽ SE AKCE PODAŘÍ, JE DOBRÉ JI ZOPAKOVAT

Úterý 11. srpna je den D. Vítáme klienty kávou, čajem, koláčky a krásným počasím. Je krásný, slunečný den. Za chvíli jsou tady auta a vyrážíme. Panuje trochu nervozita, silnice jsou hlučné, ale v autech panuje ticho. Jak je to ještě daleko? Vzali jsme všechno? Dojedeme na pláž, parkujeme. Máme jídlo, pití, můžeme si zaplavat a udělat si piknik. Můžu si sednout k tobě na ručník? Někteří klienti si vybaví vzpomínky z dětství. Krásný den, kdy můžeme být spolu. Užít si to. To už nám nikdo nevezme. A co podnikneme příště? Všichni mají spoustu nápadů. A co takhle jít do kina?!

Vložil(a):
Angela Prati

Will be added

Werkt bij Un chez soi D'abord-Lille als General practionner
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Angela Prati
Will be added

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right