Dafina pomáhá druhým a tím také sobě!

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Pomáhat lidem bojovat proti osamělosti pomocí dobrovolnické práce.
 • Potřebný čas: 3 hodiny za týden
 • Náklady: 10–50 eur
 • Co je potřeba: Proměnit zlé v dobré.
 • Klíč k úspěchu: dobrovolnictví a pozornost
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

Dafinu jsme poznali před sedmi lety, kdy jí zemřel manžel a ona byla velmi smutná. Čím lépe jsme ji poznávali, tím více jsme si uvědomovali, jak těžký život prožila a jakým trápením si prošla. Osamělost a smutek byly dlouho jejími nejbližšími přáteli. Když jí byly tři roky, zemřela jí matka a ona žila s otcem alkoholikem, třemi bratry a sestrou. Otec jí zneužíval, tak se rozhodla utéct z domova a vzala si muže, který byl bohužel přesnou kopií jejího otce. Občas ji bil a netrvalo dlouho a ona byla opět sama a na ulici. A aby toho nebylo málo, soud dal jejich dceru do péče otci.

VZESTUPY A PÁDY

Její život se obrátil k lepšímu, když poznala svého druhého manžela, který se stal jejím přítelem, se kterým byla šťastná a spokojená a s nímž měla dceru. Ale problémy se vrátily, když jí byla diagnostikovaná rakovina hrtanu. Několik operací jí zachránilo život, ale přišla při nich o hlas a nemůže mluvit. Potom přišel největší šok jejího života – smrt manžela. Přišla tak o smysl života a smutek a osamělost se opět staly součástí jejího života. Jediný člověk, který jí rozuměl, už tu nebyl. Přemýšleli jsme, jak jí pomoct bojovat s osamělostí a jak jejímu životu vrátit smysl.

DAFINA JAKO DOBROVOLNICE POMÁHÁ OSTATNÍM

Nabídli jsme Dafině, aby začala jako dobrovolnice pracovat u nás a účastnit se našich aktivit. Během let jsme byli svědky toho, jak se postupně mění. Čím víc pomáhala ostatním, tím byla šťastnější. Postupně se nám podařilo zlé proměnit v dobré. Pomáhala ostatním a tak vlastně pomohla sobě.

PROMĚNIT ZLÉ V DOBRÉ

Chtěli jsme jí ukázat svou vděčnost za všechno, co udělala a jak nezištně pomáhala druhým, a tak jsme jí uspořádali oslavu narozenin v kanceláři Kindness a pozvali ostatní dobrovolníky. Když viděla, kolik lidí se sešlo na její počest, vyzdobenou místnost, narozeninový dort a šťastné obličeje, rozplakala se samou radostí, že má opět v životě lidi, kterým na ní záleží a kteří ji mají rádi stejně, jako má ona ráda lidi v nouzi. Čas, který věnovala péči o ostatní, pomohl proměnit vše zlé v jejím životě v dobré, porazit osamělost a ona se stala vzorem pro mnoho dalších lidí. Dafině je dnes 76 let a žije aktivní a naplněný život.

Vložil(a):
Toni Stanstovski

Continuous education, help and support of socially disadvantaged persons in the process of reintegration into society.

Werkt bij Kindness als Director
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Toni Stanstovski
Continuous education, help and support of socially disadvantaged persons in the process of reintegration into society.

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right