The Gazette

Hand in

Ve zkratce:

 • Metoda: Motivovat klienta, aby byl v životě aktivní.
 • Potřebný čas: 18 hodin za týden
 • Náklady: 100–500 eur
 • Co je potřeba: Navrhnout software, kreslící nástroje a tiskárna.
 • Klíč k úspěchu: pozitivní přístup, kreativita a dostupnost
score:

0

 • Kreativita :

  0
 • Proveditelnost :

  0
 • Výsledek :

  0
 • Celkem :

  0

The Gazette se zrodila za lockdownu. Chtěli jsme být v kontaktu s našimi klienty, kteří využívají program Housing First, i když jsme se s nimi nemohli vidět. Byl to způsob, jak jim ukázat, že nám na každém z nich záleží, a být pozitivní (a hlavně nemluvit o Covidu!), bavit se o sociálních tématech a umožnit lidem přemýšlet o různých podnětech. A také jsme doufali, že se budou klienti podílet na přípravě novin. První ohlasy od klientů po vydání prvního čísla byly velmi pozitivní. Rozhodli jsme se tedy ve vydávání The Gazette pokračovat.

CO SE DOČTETE V „THE GAZETTE“?

The Gazette si můžete přečíst hned, nebo později, nebo ji nemusíte číst vůbec. Pro klienty, se kterými pracujeme (z nichž někteří mají psychické problémy), je toto velmi důležité. The Gazette si můžete položit na noční stolek a přečíst si ji, až se vám bude chtít. Články v ní jsou pozitivně laděné a soustředí se na téma „ uzdravení“. Cílem je ukázat čtenářům různé věci, které se mohou přihodit v každodenním životě. Na některých článcích se podílejí sami klienti. Jeden z nich například udělal rozhovor se svým kolegou. V článcích také informujeme o nabízených workshopech.

JAK SE THE GAZETTE VYRÁBÍ?

Letos v létě po prvním lockdownu jsme si mohli o The Gazette promluvit s pár lidmi a využít jejich talent. Velmi rychle jsme získali zájemce, kteří se s námi na The Gazette chtěli podílet.
The Gazette vypadá velmi dobře a člověk se chce začíst. Je to díky tomu, že u článků jsou zajímavé ilustrace. Díky The Gazette nás někteří klienti požádali, abychom otevřeli výtvarný workshop. U každého článku je tedy nyní ilustrace od klienta nebo od sociálního pracovníka. Nemohli jsme tuto nabídku odmítnout. Od počátku tohoto dobrodružství se na výrobě The Gazette podílelo 13 lidí, z čehož 6 byli klienti v programu Housing First. Noviny se každé dva měsíce rozesílají 50 lidem a osobně se doručují 100 dalším lidem v Bruselu.

CO DÁL?

Vydali jsme už čtyři čísla The Gazette a jsme moc rádi, že se na její výrobě podílí tolik různých lidí. Nejde jen o klienty, ale také o sociální pracovníky a lidi, kteří stojí mimo program Housing First a kteří mají příběh, o který by se rádi podělili. The Gazette vydáváme každé dva měsíce. Do každého čísla vkládáme spoustu energie a kreativity, což je na první pohled vidět. Máme finanční prostředky ještě na tři další čísla (do května 2021). Nemusíme novinám už dělat reklamu, lidé za námi přicházejí sami a nabízejí nám svou pomoc! Je to obrovský úspěch. Vytvářet něco společně je krásný pocit a motivuje nás to, protože je to svým způsobem fyzická práce. Dává nám to energii a pozitivní pohled na svět. Naším snem je, aby v budoucnu The Gazette psali jen klienti. A možná by jeden z nich mohl být i šéfredaktorem!

Vložil(a):
Geert de Bolle

“You have to love the persons you are helping. We don’t talk a lot about that, because there’s that boundary issue. But without love, there’s no difference, no recovery, no change.”

Werkt bij Housing First Belgium als Coordinator
Všechny mé příběhyarrow

Wat vind jij van dit verhaal?

Om te kunen beoordelen heb je een account nodig.
Inloggen of aanmelden
Geert de Bolle
“You have to love the persons you are helping. We don’t talk a lot about that, because there’s that boundary issue. But without love, there’s no difference, no recovery, no change.”

Word ook een ambassadeur!

Onze verhalen worden verteld door medewerkers van diverse hulporganisaties. Heb jij ook ervaringen die het waard zijn om gedeelt te worden?

Word een ambassadeurArrow Right